Дрібний гурт: європейські котирування тиснуть

Дрібногуртові ціни потроху зростають, відчуваючи тиск зовнішнього ринку. Але через низький попит і достатню кількість пропозицій ціни не повною мірою реагують на зовнішні стимули, подекуди залишаючись нижчими за собівартість нових партій імпортного ресурсу.

З 26 січня по 1 лютого європейські котирування дизельного пального зросли на $19/т: в Середземномор’ї − до $851− 869/т, на півдні − до $859-868/т. А ось ціни на бензин за підсумками останніх п’яти днів зменшилися на $4/т, до $808-826/т і $858/т. В цілому за січень зовнішній ринок зріс на $55-62/т по бензину і на $97-106/т по ДП.

Кордони працюють

Станом на ранок 1 лютого рух через польсько-український кордон був досить інтенсивний. Як передає «Укрінформ» за посиланням на ефір телемарафону «Єдині новини», речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів, що зараз за добу через пункт пропуску «Ягодин−Дорогуськ» в обох напрямках проходять від 1000 до 1400 вантажівок, «Корчова–Краківець» − 600, через «Гребенне–Рава-Руська» і «Медика–Шегині» − по 500 вантажівок за добу.

Розблокування українського кордону з Польщею продовжує впливати на постачання дизельного пального автомобільним транспортом, що збільшується другий тиждень поспіль. Минулого тижня бензовозами з Польщі і країн Балтії ввезено 15,63 тис. т дизелю, що на 35% більше, ніж попереднього тижня.

Водночас постачання бензину з цих напрямків бензовозами зменшилося на 10%, до 2,43 тис. т.

На початку тижня на Мажейкяйському НПЗ (Orlen Lietuva) сталася аварія на установці каталітичного крекінгу. Учасники ринку говорять, що це поки що не позначилося на постачанні пального із заводу в Україну.

«Але на наступний тиждень Orlen значно збільшив премію на пальне: на бензин вона зросла на €27/т, на ДП − на €64/т», − розповів один з імпортерів литовського пального.

Станом на 2 лютого українські компанії збільшили ціни на пальне, відвантажене з литовських базисів наступного тижня. Згідно з telegram-каналом компанії «УНТК», вартість бензину залежно від базису зросла на 0,5−0,6 грн/л, до 41,00−41,5 грн/л, ДП − на 2,00−2,2 грн/л, до 42,5−43,2 грн/л.

Рух бензовозів через українсько-румунський кордон відбувається в штатному режимі. Згідно з сервісом «єЧерга», станом на 2 лютого через КПП «Порубне−Сірет» на виїзд з України в черзі всього 47 авто.

Трейдери відмічають значне покращення відвантаження дизельного пального залізничним транспортом із Констанци. За їхніми словами, причиною цього є зниження попиту на залізничні партії.

Загалом з 22 по 28 січня імпорт ДП в країну бензовозами зріс порівняно з минулим тижнем на 9%, до 25,4 тис. т, і на 19% більше, ніж за останні сім днів грудня.

Водночас на 35% збільшилося постачання дизелю залізничним транспортом, до 54,1 тис. т. Зростання було зафіксоване на всіх напрямках.

Як раніше повідомляв enkorr, на цьому тижні компанія GTS розпочала постачання дизельного пального залізницею на захід України

3 22 по 28 січня загальний обсяг імпорту бензину знизився всього на 90 т, до 5,01 тис. т, а порівняно з кінцем грудня збільшився на 5%. Постачання залізницею зменшилося на 7%, до 14,9 тис. т. Це відбулося за рахунок скорочення удвічі імпорту зі Словенії і відсутності залізничних партій із Литви.

Ціни зросли

Попит на пальне в країні залишається низьким. Але на цьому тижні трейдери з півдня країни відмічали незначне пожвавлення.

З 29 січня по 2 лютого на півдні ціна на дизельне пальне варіювалися в межах 42,75−45 грн/л. В кінці тижня компанія «Ексон Юк» (відноситься до групи «Трейд Коммодіті») вийшла на ринок із пропозицією зимового пального за ціною на 0,7−0,8 грн/л (43,2−43,3 грн/л) дешевше, ніж середня по регіону.

По верхній межі пропонують ДП WOG, «Мартін Трейд», «Альянс Енерго Трейд». Водночас станом на 2 лютого вартість імпортного ресурсу у «Континенталь Трейд» становить 43,45 грн/т, «Кворум» − 43,4 грн/л, «УНТК» − 43,8 грн/л.

«Наразі продаємо ресурс з мінімальною націнкою, маржі немає», − поділились поточними результатами в одній із компаній.

На заході дизель пропонували по 43,25−45,5 грн/л. Зазначимо, що паливним компаніям, які працюють на цьому напрямку, продовжує доїжджати ресурс, законтрактований ще в грудні за цінами, нижчими ніж зараз.

Торгівля бензинами А-95 на західному напрямку була в межах 42,75−45 грн/л, в південних регіонах країни цей же ресурс торгувався в діапазоні 42,5−45,5 грн/л.

Європейські котирування і курс валют залишаються основними факторами, які підштовхують ціни на пальне вгору. «Тижневі контракти з Литви 100-відсотково будуть вищі, ніж цього тижня. Але щодо інших цін сказати важко, оскільки котирування не мають сталої динаміки», − поділився думкою один з імпортерів.

Детальніше: https://enkorr.ua/uk/news/drbniy_gurt_vropeysk_kotiruvannya_tisnut/257947

Інші новини

Число нафтогазових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду

Число діючих нафтових і газових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду. Про це повідомила американська нафтосервісна компанія Baker Hughes. У середньому минулого місяця у світі працювало 1 793 установки проти 1 813 у лютому. При цьому березневий рівень на 86 нижчий за показник за аналогічний місяць 2023 року. У США кількість установок […]

Мінфін планує запровадити авансові внески податку на прибуток для паливних компаній

Для збільшення доходів державного бюджету України на 2024 рік уряд планує запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним. Про це повідомило Міністерство фінансів України у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна». Крім того, мінфін досі планує підвищення акцизів на пальне. «Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку […]

ТОП-10 імпортерів пального автотранспортом у 2023 році

НафтоРинок склав рейтинг постачальників імпортного пального (бензину, дизпального та LPG) автотранспортом за 2023 р. До ТОП-10 увійшли оптові та роздрібні компанії, представлені національними та локальними мережами АЗС. Абсолютним лідером стала компанія «Укрпалетсистем» (мережа АЗК UPG), яка займає першу сходинку в автоімпорті бензину та дизпального, та другу в постачанні скрапленого газу газовозами, йдеться в аналізі роботи ринку […]

Заснували надзвичайно важливий проєкт – грант для студентів Національного університету “Острозька академія”

До речі, це вже другий рік як наш БФ «Допомога.АЕТ» допомагає студентам цього університету з безоплатними грантами на навчання. Цей грант має матеріально підтримати академічну спільноту у розвитку та стимулювати  на досягнення високих результатів у навчанні . Ми віримо, що майбутнє нашої країни залежить від інтелектуальних та творчих особистостей. Тож, за допомогою цього гранту, ми хочемо […]

Наближаючи перемогу: «Альянс Енерго Трейд» посилив українських оборонців

Компанія «Альянс Енерго Трейд» (АЕТ) 16 жовтня передала автомобільну цистерну для перевезення пального 228-му окремому батальйону логістики. Про це enkorr повідомили у прес-службі компанії. «Це якісна ємність Kassbohrer STS-35 обсягом 35 м3 на сучасному шасі», — зазначив Петро Білько, голова логістичного напряму компанії. З його слів, цей напівпричеп – шоста одиниця, яку компанія передала військовим з початку повномасштабного вторгнення. До […]

Ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку у місті Чернігові

Сьогодні ми ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку ЧМР @polohovyi_chernihiv у місті Чернігові. Велика подяка директорці @maryna_brei та засновникам Благодійного Фонду “ДОПОМОГА.АЕТ” @dopomoga.aet за надані нам надзвичайно важливі бактерицидні опромінювачі компанії Philips! Ця допомога дозволить забезпечувати дезінфекцію наших пологових залів, реанімаційних, операційних та інших приміщень, де перебувають матусі та новонароджені малюки.  Разом ми робимо життя яскравішим та безпечнішим […]

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії ще у березні. Ми втратили понад 70 автопоїздів та тисячі тонн палива через влучені ракети. Але пальне потрібно було продовжувати постачати. Тож наша команда знайшла новий спосіб транспортування дизпалива бітумовозами! Розповідаємо у відео як усе було:

День Вишиванки 

Традиції не закам’яніли в часі. Традиції перероджуються в покоління. Вони в кожному з нас, та будуть в наших дітях. ДеньВишиванки – бережемо та плекаймо нашу унікальну культурну спадщину. Колектив «Альянс Енерго Трейд»💙💛

Хто навіз найбільше: ТОП-5 імпортерів пального 2023-го

Консалтингова група «А-95» на основі власних досліджень визначила п’ятірки найбільших імпортерів бензину і дизпального у січні-квітні 2023 року. Загалом за чотири місяці 2023 року було імпортовано 518 тис. т бензинів і 1 987 тис. т дизпального, що для обох позицій майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік. Такий стрибок зумовлено низькою базою порівняння, оскільки […]

Гуманітарна поїздка до Харкова та прифронтових сіл Харківської області

Сьогодні ми хочемо розповісти про нашу гуманітарну поїздку до Харкова та прифронтових сіл Харківської області. Кожна людина на цьому відео є унікальною та важливою, має свою життєву історію, яку змінила війна. Вони навчилися жити без світла та зв’язку, без магазинів, що не працюють. Стали мовчазними та сумними, але підтримають один одного. Наша поїздка не була […]