На головну

Orlen скоротив частку російської нафти на Плоцьком НПЗ до 50%

15.04.2019 р. Новини

Концерн PKN Orlen (Польща) скоротив закупівлі російської нафти для польського НПЗ в місті Плоцьк до рівня 50% його завантаження, йдеться в повідомленні компанії.

«Щомісяця на Плоцкий НПЗ надходить близько 1,4 млн. Тонн сирої нафти, з яких в середньому близько 700 тис. Т – з альтернативних напрямків, в тому числі з Саудівської Аравії», – йдеться в повідомленні.

Перший довгостроковий контракт на поставку нафти між Orlen і Saudi Aramco підписаний в 2016р. У 2018 польський концерн імпортував 3,5 млн т сировини із Саудівської Аравії (приблизно 300 тис. Т на місяць). «Тільки що підписана угода дозволить Orlen Group придбати додатково 800 тис. Т саудівської нафти, а це означає, що обсяг імпортованої саудівської нафти збільшиться приблизно до 400 тис. т на місяць », – повідомляє компанія.

Раніше зазначалося, що за новим контрактом Orlen з НК «Роснефть» щорічні поставки нафти на ПНЗ в Плоцьку в період 2019-2021 рр. складають від 5,4 до 6,6 млн т. Попередній контракт на 2016-2019 рр. передбачав щорічне постачання від 6 до 8,4 млн т.

Всього Orlen скоротив закупівлі російської нафти на 30%, замінивши обсяги поставками з альтернативних джерел – Саудівської Аравії, Норвегії, Нігерії і Анголи.

Якщо в 2007-2013 рр. на Росію припадало понад 90% імпорту нафти PKN Orlen, то в зараз її частка знизилася до 70%.

«Завдяки проведеної групою Orlen політиці диверсифікації напрямків поставок, в даний час 30% сирої нафти, що переробляється на всіх НПЗ (Польща, Литва, Чехія), надходить не з Росії», – йдеться в повідомленні.

PKN Orlen – одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє шістьма НПЗ: у Польщі (3), Чехії (2) і Литві (1), включаючи ультрасучасний НПЗ в Плоцьку (потужність 16,3 млн т). Загальна потужність переробки – 35,2 млн т. Також PKN Orlen управляє мережею з 2803 АЗС: 1787 в Польщі, 582 в Німеччині, 409 в Чехії і 25 в Литві. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.

У Orlen Lietuva входять Мажейкяйський НПЗ потужністю 10,2 млн т / рік, Бутінгський і Біржайський нафтотермінали, а також Mazeikiu naftos prekybos namai ( «Торговий дім Mazeikiu nafta»), Orlen Latvija, Orlen Eesti і ряд інших підприємств.

Повідомляє: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі