На головну

«Приват», Glusco і АЕТ почнуть поставки ДТ для «Укрзалізниці»

05.08.2019 р. Новини

«Приват», «Глуско Україна» і «Альянс Енерго Трейд» почнуть поставки дизпалива для «Укрзалізниці». Ці компанії сумарно відвантажать для ж/д 40 тис. т. ДП, ще 20 тис. т. повинен поставити колишній постачальник – компанія «Торум», що входить до групи «Трейд Коммодити». Про це свідчать дані екстреної закупівлі по переговорної процедури, яка пройшла в суботу, 3 серпня, а її результати опубліковані ввечері того ж дня.

Екстрений тендер був оголошений в суботу о 17:23 через ризик зупинки роботи залізниці. УЗ повідомила, що станом на 2 серпня її запаси складали 3 тис. т., що вистачило б максимум до понеділка, 5 серпня. На екстрену закупівлю заявилося дев’ять претендентів, тобто більш ніж на 6 «заблокованих» тендерів.

Вперше не тільки у тендерах УЗ, але і у всіх державних закупівлях через ProZorro, взяла участь компанія «БНК-Україна» – спецімпортера білоруських нафтопродуктів. Також це був перший тендер УЗ для компанії «Глуско Україна» і дніпровського ТОВ «Енерджі Юніон» (раніше «Східно-Європейський енергетичний союз»).

В екстреній закупівлі брали участь також постачальники, які спочатку на заблоковані тендери не заявлялися. Це група «Приват» в особі «Оіл-Трейд 2018» і «Альянс Енерго Трейд», які подали документи на інші 2 з 8 тендерів. (Див. Табл.).

Джерело повідомляє, що на суботні торги запрошення були надіслані компаніям WOG і «Паралель», остання з яких напередодні надала УЗ товарний кредит в зв’язку з критичною ситуацією з запасами. Однак в підсумку ці компанії на торги не прибули.

У тому, що виникла критична ситуація з запасом палива, УЗ звинуватила ТОВ «Сокар Україна» і «Торум». Ці компанії 30 липня подали один на одного скарги в АМКУ чим автоматично припинили 6 тендерів на 60 тис. т. Аукціони по цим тендерам повинні були відбутися в понеділок, 5 серпня – тобто в той день, коли за заявою УЗ, вона б повністю витратила свій запас палива.

Вперше за останні два роки серед переможців тендеру «Укрзалізниці» немає компаній групи Wexler – найбільшого постачальника ДП для залізниці за підсумками 2018 р. Тим часом один лот виграла компанія «Глуско-Україна», що знаходиться в спільному управлінні Wexler і Unimex.

Ціна на ДП буде визначаться за такою ж формулою, як і на попередніх тендерах УЗ протягом останніх півтора років. Це середня з мінімальних котирувань ДП агентства Platts по одному з базисів за 10 днів від отримання рознарядки по курсу НБУ на дату рознарядки, плюс акциз і фіксована маржа постачальника.

Під час переговорів постачальники надають розрахункові ціни на 3 серпня, по якій вони готові відвантажити паливо, умовно, в цей день. З цієї ціни на підставі поточних котирувань і курсу вираховується «фіксована маржа», яка потім буде використовуватися при визначенні остаточної ціни ДП під час поставок.

Найнижчу розрахункову ціну з усіх учасників запропонувала компанія «Глуско Україна» – 25 250 грн / т. З такою ціною вона перемогла по одному з 6 лотів і поставить 10 тис. т. ДП. За розрахунками джерела, «фіксована маржа» «Глуско Україна» складе тисячу п’ятсот шістьдесят п’ять грн / т (без ПДВ) або $ 62 / т. «Фіксована маржа» інших переможців тендера, за розрахунками джерела, складе:

«Приват» – 1615 і +1674 грн / т без ПДВ ($ 64 / т і $ 66 / т);
«Трейд Коммодити» – 1607 і 1815 грн / т без ПДВ ($ 63 / т і $ 72 / т);
«Альянс Енерго Трейд» – +1624 грн / т без ПДВ ($ 64 / т).

Відзначимо, що «фіксована маржа» не означає чистий заробіток трейдера. Щоб визначити чисту націнку постачальника, від «фіксованої маржі» необхідно відняти премію, по якій трейдер купує паливо у зарубіжних постачальників (в середньому $ 10-20 / т), логістичні витрати на імпорт дизпалива в Україні ($ 10-15 / т) витрати на перевалку, зберігання ресурсу, страховку та інше. В цілому, постачальники запропонували УЗ ціни ДП, приблизно на тому ж рівні, на якому торгували в крупному опті в четвер-п’ятницю 1-2 серпня. Фіксована маржа на екстреному тендері УЗ виявилася нижче, ніж на попередньому квітневому тендері на 100 тис. т. Тоді вона коливалася в межах 1980-2082 грн/т або $ 73-77/т за курсом на дату аукціону.

«Ми не очікували такого ажіотажу серед постачальників, результат перевершив наші очікування», – дали коментар в “Укрзалізниці”.

Як повідомляє джерело, УЗ протягом останніх кількох років періодично стикається з браком дизельного палива і час від часу змушена або оголошувати екстрені торги, або брати паливо в кредит.

Постійна нестача створює передумови для зловживань і маніпуляцій на тендерах. На думку директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, УЗ необхідно удосконалити тендерну документацію, визначивши чіткий графік відвантажень і сформувати достатній запас дизпалива, щоб в разі будь-яких затримок з проведенням тендерних процедур забезпечити безперервну роботу підприємства.

«Укрзалізниця» є найбільшим споживачем ДТ. У 2017 році компанія законтрактувала 385 тис. Т, в 2018 р – 327 тис. Т. У 2017 р найбільшими постачальниками ДТ для «Укрзалізниці» були «Трейд Коммодити» (50% обсягу), «Елемент Нафта» (26% ), WOG (17%), в 2018 р – Wexler Group (40%), «Трейд Коммодити» (38%), Socar (20%).

Джерело: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі