На головну

Ціни на нафту стабільні: ситуація з ОПЕК + неясна, але небезнадійна

05.06.2020 р. Новини

Ціни на нафту виросли, оскільки трейдери чекають сигналів від зустрічі, яка може відбутися в найближчі вихідні. На ній, як очікується, найбільші виробники ОПЕК і їх союзники обговорять, чи варто продовжувати рекордні скорочення видобутку хоча б на один місяць.

Вартість бареля серпневої нафти Brent 5 червня до 8:36 за Києвом склала $ 40,15 (+ 0,40%). Барель липневої нафти WTI торгувався по $ 37,38 (-0,08%). В ході ранкових торгів максимальні ціни на еталонні сорти чорного золота склали $ 40,24 і $ 37,53 відповідно.

На тижні, що минає Brent подорожчав на 14%, в той час як вартість суміші WTI виросла майже на 6%. Це вже шоста поспіль тиждень зростання нафтових котирувань. Зростання було обумовлено скороченням виробництва на тлі ознак поліпшення попиту на паливо, пов’язаних з пом’якшенням карантинного режиму у всьому світі.

Міністри держав, що входять в ОПЕК, і союзних картелю країн, зберуться в суботу, щоб обговорити продовження травневого і червневого скорочення виробництва, повідомив напередодні алжирський телеканал Ennahar з посиланням на джерело в ОПЕК. Раніше три джерела в альянсі ОПЕК + повідомили, що на цьому тижні може бути проведена міністерська відеоконференція, якщо Ірак і інші виробники погодяться поліпшити свою виконавську дисципліну в рамках пакту про скорочення нафтовидобутку.

Едвард Мойя, старший аналітик по ринку в OANDA, сказав, що ціни на нафту наближаються до шостого щотижневому росту, але зростання сповільнилося, оскільки трейдери побоюються, що Ірак буде дотримуватися принципу скорочувати поставки «на зовсім небагато».

«Ще існує шанс, що їм вдасться продовжити термін дії угоди до трьох місяців, але енерготрейдери будуть з граничним скептицизмом ставитися до того, що дотримання [умов угоди ОПЕК +] буде залишатися високим після липня», – додав Мойя.

Саудівська Аравія і Росія, два найбільших виробники нафти в світі, хочуть продовжити скорочення видобутку на 9,7 млн ​​бар. / Добу. (Б / с) до кінця липня. Очікувалося, що це рішення буде схвалено 4 червня на саміті ОПЕК +, але він був відкладений через суперечки про неналежне дотримання зобов’язань щодо скорочення поставок такими виробниками, як Іран і Нігерія.

«Зростає побоювання, що не тільки не буде досягнута угода щодо пролонгації максимального рівня скорочень, але [деякі] виробники відмовляться від додаткового зниження виробництва. Це в кінцевому підсумку призведе до зростання поставок сировини вже в найближчі тижні », – йдеться в аналітичній записці ANZ Research.

Якщо ОПЕК + не погодиться продовжити поточні обмеження, то в липні скорочення нафтовидобутку замість 9,7 млн ​​б / д складе 7,7 млн ​​б / д, тобто поставки сировини зростуть на 2 млн б / д. До них слід додати ще 1,18 млн б / д додаткових барелів, які повернуться на ринок після відмови Саудівської Аравії, Кувейту і ОАЕ від добровільного скорочення нафтовидобутку понад передбачених угодою ОПЕК + квот (1 млн б / д, 100 тис. Б / д і 80 тис. б / с відповідно).

Джерело: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі