Саудівська Аравія оголосила РФ цінову війну і обвалила нафтові ф’ючерси – Reuters

Новий тиждень розпочався з більш ніж 25-відсоткового обвалу нафтових котирувань – найбільшого падіння за останні 29 років. Тригером обвалення цін стало оголошення Саудівською Аравією нових офіційних продажних цін (OSP), що, фактично, стало початком нової цінової війни на нафтовому ринку, ураженому ще неоголошеної пандемією коронавируса COVID-19.

Саудівська Аравія знизила свої OSP і заявила про плани збільшення нафтовидобуток в наступному місяці після того, як Росія відмовилася від додаткового скорочення нафтовидобутку, запропонованого ОПЕК для стабілізації нафтових ринків.

Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 26%, – до $ 33,46 / бар. до 6:50 за Гринвічем (8:50 за Києвом) після того, як раніше впали до $ 31,02 / бар. – найнижчого рівня з 12 лютого 2016 р. Ф’ючерси на нафту марки Brent кинулися до найбільшого добового зниження з 17 січня 1991 року, коли ціни обрушилися на початку першої війни в Перській затоці.

Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на $ 11,48 або на 28%, – до 29,80 / бар. після того, як досягла рівня $ 27,34 / бар., також найнижчого рівня з 12 лютого 2016 р. Американський нафтовий еталон потенційно міг досягти найбільшого добового падіння за всю історію, перевищивши 33%.

«Період таких низьких цін повинен бути обмежений кількома місяцями, якщо тільки вірусний криза не вплине на світовий ринок і [падіння] довіри споживачів не викличе нову рецесію», – сказав Кіт Барнетт, старший віце-президент зі стратегічного аналізу ARM Energy, Х’юстоні.

Фактичний розпад групи під назвою ОПЕК +, що складається з країн-учасниць картелю і інших виробників, включаючи Росію, завершує більш ніж 3-річну співпрацю резидентів і нерезидентів ОПЕК в області підтримки ринку.

Саудівська Аравія планує збільшити видобуток «чорного золота» до 10 млн бар. / добу. (Б / д) в квітні після того, як  31 березня закінчиться термін дії актуального угоди щодо обмеження нафтовидобутку, повідомили Reuters в неділю два галузевих джерела.

Найбільший в світі експортер нафти прагне покарати Росію, другого за величиною виробника в світі, за те, що та відмовилася підтримати додаткові скорочення виробництва, запропоновані 5 березня на міністерському саміті ОПЕК.

Остання цінова війна, в яку були залучені Саудівська Аравія, Росія та інші великі виробники нафти, відбувалася в період між 2014 і 2016 рр. Її головною метою було витіснення з ринку американської сланцевої нафти, виробництво якої подвоїлася в минулому десятилітті.

«[На даний момент] прогноз для ринку нафти ще більш плачевний, ніж в листопаді 2014 р коли така цінова війна почалася в останній раз, оскільки [сьогодні] мова йде про значне падіння попиту на нафту через коронавируса», – сказали в Goldman Sachs.

Саудівська Аравія в минулі вихідні знизила OSP на всі сорти нафти в усіх напрямках [експорту] на $ 6-8 / бар.

Вірусна криза

Тим часом зусилля Китаю щодо стримування вірусного спалаху надали вкрай негативний вплив на другу за величиною економіку світу, що призвело до падіння поставок нафти її найбільшому імпортеру. А поширення вірусу в інші великі країни, такі як Італія і Південна Корея, і зростаюче число випадків захворювання в Сполучених Штатах, посилили побоювання, що попит на нафту в цьому році впаде.

Goldman Sachs і інші великі банки, такі як Morgan Stanley, знизили свої прогнози зростання попиту, оскільки Morgan Stanley прогнозує, що в 2020 р. в Китаї буде показане нульове зростання попиту на сировину. Goldman очікує скорочення світового попиту на 150 тис. б / д. Крім того, Goldman Sachs скоротив свій ціновий прогноз по нафті Brent на II і III квартали 2020 р до $ 30 / барр.

Джелеро: enkorr

Інші новини

Число нафтогазових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду

Число діючих нафтових і газових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду. Про це повідомила американська нафтосервісна компанія Baker Hughes. У середньому минулого місяця у світі працювало 1 793 установки проти 1 813 у лютому. При цьому березневий рівень на 86 нижчий за показник за аналогічний місяць 2023 року. У США кількість установок […]

Мінфін планує запровадити авансові внески податку на прибуток для паливних компаній

Для збільшення доходів державного бюджету України на 2024 рік уряд планує запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним. Про це повідомило Міністерство фінансів України у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна». Крім того, мінфін досі планує підвищення акцизів на пальне. «Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку […]

ТОП-10 імпортерів пального автотранспортом у 2023 році

НафтоРинок склав рейтинг постачальників імпортного пального (бензину, дизпального та LPG) автотранспортом за 2023 р. До ТОП-10 увійшли оптові та роздрібні компанії, представлені національними та локальними мережами АЗС. Абсолютним лідером стала компанія «Укрпалетсистем» (мережа АЗК UPG), яка займає першу сходинку в автоімпорті бензину та дизпального, та другу в постачанні скрапленого газу газовозами, йдеться в аналізі роботи ринку […]

Дрібний гурт: європейські котирування тиснуть

Дрібногуртові ціни потроху зростають, відчуваючи тиск зовнішнього ринку. Але через низький попит і достатню кількість пропозицій ціни не повною мірою реагують на зовнішні стимули, подекуди залишаючись нижчими за собівартість нових партій імпортного ресурсу.

Заснували надзвичайно важливий проєкт – грант для студентів Національного університету “Острозька академія”

До речі, це вже другий рік як наш БФ «Допомога.АЕТ» допомагає студентам цього університету з безоплатними грантами на навчання. Цей грант має матеріально підтримати академічну спільноту у розвитку та стимулювати  на досягнення високих результатів у навчанні . Ми віримо, що майбутнє нашої країни залежить від інтелектуальних та творчих особистостей. Тож, за допомогою цього гранту, ми хочемо […]

Наближаючи перемогу: «Альянс Енерго Трейд» посилив українських оборонців

Компанія «Альянс Енерго Трейд» (АЕТ) 16 жовтня передала автомобільну цистерну для перевезення пального 228-му окремому батальйону логістики. Про це enkorr повідомили у прес-службі компанії. «Це якісна ємність Kassbohrer STS-35 обсягом 35 м3 на сучасному шасі», — зазначив Петро Білько, голова логістичного напряму компанії. З його слів, цей напівпричеп – шоста одиниця, яку компанія передала військовим з початку повномасштабного вторгнення. До […]

Ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку у місті Чернігові

Сьогодні ми ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку ЧМР @polohovyi_chernihiv у місті Чернігові. Велика подяка директорці @maryna_brei та засновникам Благодійного Фонду “ДОПОМОГА.АЕТ” @dopomoga.aet за надані нам надзвичайно важливі бактерицидні опромінювачі компанії Philips! Ця допомога дозволить забезпечувати дезінфекцію наших пологових залів, реанімаційних, операційних та інших приміщень, де перебувають матусі та новонароджені малюки.  Разом ми робимо життя яскравішим та безпечнішим […]

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії ще у березні. Ми втратили понад 70 автопоїздів та тисячі тонн палива через влучені ракети. Але пальне потрібно було продовжувати постачати. Тож наша команда знайшла новий спосіб транспортування дизпалива бітумовозами! Розповідаємо у відео як усе було:

День Вишиванки 

Традиції не закам’яніли в часі. Традиції перероджуються в покоління. Вони в кожному з нас, та будуть в наших дітях. ДеньВишиванки – бережемо та плекаймо нашу унікальну культурну спадщину. Колектив «Альянс Енерго Трейд»💙💛

Хто навіз найбільше: ТОП-5 імпортерів пального 2023-го

Консалтингова група «А-95» на основі власних досліджень визначила п’ятірки найбільших імпортерів бензину і дизпального у січні-квітні 2023 року. Загалом за чотири місяці 2023 року було імпортовано 518 тис. т бензинів і 1 987 тис. т дизпального, що для обох позицій майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік. Такий стрибок зумовлено низькою базою порівняння, оскільки […]