На головну

Потужність першої черги четвертого НПЗ в Казахстані складе 3 млн тонн

07.07.2018 р. Новини

Потужність першої черги четвертого НПЗ в Казахстані складе 3 млн тонн, повідомляють ЗМІ з посиланням на міністра енергетики РК Каната Бозумбаева.

Загальна потужність заводу з переробки сягатиме 6 млн тонн. Технічні параметри і механізми фінансування НПЗ стануть відомі в другому півріччі.

“У числі важливих завдань для нафтопереробки – будівництво нового НПЗ. Створено робочу групу для розробки передТЕО. У другому півріччі визначиться майбутнє можливе місце розташування заводу”, – заявив К. Бозумбаев.

Рішення про будівництво четвертого НПЗ в Казахстані прийнято на підставі сформованого робочою групою при уряді РК прогнозного балансу. “Відповідно до проведеного аналізу, модернізація НПЗ навіть якщо і покриває потреби ринку основних видів ПММ, але покриває не стабільно і в короткостроковому періоді. При цьому дефіцит автобензинів утворюється між 2021 і 2023 роками, дизельного палива – між 2018 і 2023 роками, авіагасу – після 2026 року “.

У матеріалах, розміщених на сайті уряду РК, уточнюється, що будь-яка позапланова зупинка діючих в республіці НПЗ призводить до дефіциту ГСМ на внутрішньому ринку, внаслідок чого зростають ціни на нафтопродукти.

В даний час в Казахстані діють Атирауська, Павлодарский і Шимкентскій заводи. Підприємства станом на 2016 рік могли щорічно переробляти близько 14,5 млн тонн нафти, що на 2-3 млн тонн нижче потреб країни.

Джерело http://www.nefterynok.info/novosti/moschnost-pervoy-ocheredi-chetvertogo-npz-v-kazahstane-sostavit-3-mln-tonn


Новини

Рейтинг імпортерів ДТ: І квартал 2020 р.

У січні-березні 2020 р лідерство за обсягом імпорту дизельного палива втримала Wexler Group, поставивши на внутрішній ринок 130,2 тис. т. Про це повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Приблизно половину поставок першого кварталу 2020 р.- 62 тис. т. – Wexler Group здійснила через трубопровід «ПрикарпатЗахідтранс», з яких близько 11 тис. […]

читати далі

“Альянс Енерго Трейд” – виділилa 4 млн.грн. на допомогу лікарням Києва і Київської області.

Альянс Енерго Трейд  протягом багатьох років діяльності в своїй професійній сфері паралельно здійснює благодійну підтримку незахищеним верствам населення. Враховуючи події останніх місяців, які пов’язані зі всесвітньою пандемією коронавірусу, український бізнес взяв участь у підтримці нашої медицини. Ми також не могли залишитися осторонь. Розуміючи складну ситуацію із забезпеченням вітчизняних медичних закладів обладнанням та засобами захисту під […]

читати далі

Рейтинг імпортерів ДТ: лютий 2020

У лютому 2020 р позицію найбільшого імпортера дизельного палива повернула собі компанія Wexler Group, поставивши на ринок 47,5 тис. т. Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі« А-95 »з посиланням на дані власного дослідження. Приблизно половину від цього обсягу – 24,5 тис. т. – Wexler поставив по трубопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», з яких близько 7 тис. т. […]

читати далі

Саудівська Аравія оголосила РФ цінову війну і обвалила нафтові ф’ючерси – Reuters

Новий тиждень розпочався з більш ніж 25-відсоткового обвалу нафтових котирувань – найбільшого падіння за останні 29 років. Тригером обвалення цін стало оголошення Саудівською Аравією нових офіційних продажних цін (OSP), що, фактично, стало початком нової цінової війни на нафтовому ринку, ураженому ще неоголошеної пандемією коронавируса COVID-19. Саудівська Аравія знизила свої OSP і заявила про плани збільшення […]

читати далі