На головну

Новий власник «ПрикарпатЗахідтранс» має намір організувати прокачування білоруського ДП

04.04.2019 р. Новини

Унітарне підприємство «нафтобітумних завод» (Білорусь), яке в березні отримало дозвіл Антимонопольного комітету України на купівлю нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», планує організувати трубопровідні поставки дизельного палива з Мозирського нафтопереробного заводу. Про це в інтерв’ю білоруському виданню TUT.BY повідомив власник компанії Микола Воробей.

«Ми маємо намір надавати послуги з транспортування нафтопродуктів з експортного ресурсу білоруських НПЗ, і в першу чергу Мозирського НПЗ, який має безпосередній вихід в трубопровідну систему з можливістю подальшого транспортування в системі« ПрикарпатЗахідтранс », а це поставки в Україну і можливість транзиту в інші країни Європи », – повідомив М.Воробйов.

Він упевнений, що логістичні переваги трубопровідного транспорту підвищать конкурентоспроможність і збільшать частку присутності білоруського палива на українському ринку.

За словами Миколи Горобця, після завершення проекту по гідрокрекінгу важких залишків на Мозирському НПЗ очікується зростання виходу світлих нафтопродуктів. «Ось ці« світлі »і найкраще транспортувати трубопровідним транспортом», – зазначив власник компанії.

Як повідомляв джерело, дозвіл АМКУ на придбання 50% в ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» «нафтобітумних завод» отримав 18 березня. Сума угоди сторонами не розкривається. Станом на ранок 3 квітня, власником компанії в українському реєстрі як і раніше вказана швейцарська компанія International Trading Partners AG і її бенефіціар Анатолій Шеффер.

Всі поставки білоруського ДТ в Україні здійснюються залізничним транспортом. Після відновлення роботи «ПрикарпатЗахідтранс» обсяг поставок білоруського ДТ в Україні скоротився на 20% з 2,7 млн ​​т в 2016 р до 2,15 млн т в 2018 р, а частка ринку знизилася з 46% до 33%

«Нафтобітумних завод» належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові «Інтерсервіс» бізнесмена Миколи Горобця. З 2016 року «Інтерсервіс» поставляв в Україну з Білорусі ДТ російського виробництва в обсязі близько 60 тис. Т. Джерела в Білорусі повідомляють, що в останні роки компанія активно перевалювала російські нафтопродукти, поки в минулому році схема не була закрита Росією. Безпосередньо сам «нафтобітумних завод» є одним з постачальників бітумів на український ринок. У 2018 році він відправив в Україну близько 7 тис. Т цього продукту.

«ПрикарпатЗахідтранс» експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» протяжністю близько 1,1 тис. Км, призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту в Європу, зокрема, в Угорщину. Проектна потужність магістралі – 3,5 млн тонн на рік.

Прокачування нафтопродуктів з української нафтопродуктопроводу не провадилась протягом двох років до моменту продажу в зв’язку з судовими розглядами в Україні щодо належності ділянки і продукту в трубі.

У червні 2016 р нафтопродуктопроводу були відновлені прокачування ДТ в Новоград-Волинський, з вересня – в Смига та травнем 2017 року – в Дубриничі.

За підсумками 2016 року в Україну надійшло 910 тис. Т трубопровідного ДТ 2017 г. – 1,8 млн т, в 2018 р – 2,4 млн т або 37% всього балансу ринку.

Інформує: enkorr


Новини

Кабмін схвалив проєкт меморандуму з нафтотрейдерами

Уряд України схвалив проєкт Меморандуму про наміри щодо створення сприятливого середовища, розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів України і задоволення потреб споживачів на період карантину та введення обмежень через COVID-19. Відповідне розпорядження Кабінету міністрів №270 від 2 квітня оприлюднено на сайті уряду. Меморандум доручено підписати міністру економіки Ігорю Петрашку. Текст документа в розпорядженні відсутній. Згідно […]

читати далі

Нафта подешевшала на 1% через побоювання з приводу зростання пропозиції ОПЕК +

Ціни на нафту знизилися більш ніж на 1%, посиливши падіння, що почалися минулого тижня. Тиск на ринок чинили очікування збільшення поставок сировини групою ОПЕК+. При цьому уповільнення попиту в Китаї погіршило настрій інвесторів. Вартість бареля травневої нафти Brent 2 березня до 8:55 по Києву склала $ 62,90 (-1,24%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ […]

читати далі

Нафта дорожчає в очікуванні на скорочення видобутку

Ціни на нафту еталонних марок збільшили приріст в ході торгів в п’ятницю. Інвестори, як видно, впевнені, що зусилля з обмеження видобутку нафти компенсують тиск на попит через який продовжує поширення COVID-19 і повільнішою, ніж очікувалося, вакцинації, пише MarketWatch. Вартість березневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:08 КВ становить $ 56,07 […]

читати далі

Новорічні привітання

Новорічне диво завжди чекають як дорослі так і діти.  Але є діти, які позбавлені батьківської опіки. У вікнах дитячих закладів видніються дитячі очі сповнені надії та очікування. В їхніх серцях жевріє віра, що в їхньому житті також станеться диво!    Вже традиційно компанія Альянс Енерго Трейд напередодні новорічних свят допомагає дітям з дитячих будинків та […]

читати далі