На головну

Orlen скоротив частку російської нафти на Плоцьком НПЗ до 50%

15.04.2019 р. Новини

Концерн PKN Orlen (Польща) скоротив закупівлі російської нафти для польського НПЗ в місті Плоцьк до рівня 50% його завантаження, йдеться в повідомленні компанії.

«Щомісяця на Плоцкий НПЗ надходить близько 1,4 млн. Тонн сирої нафти, з яких в середньому близько 700 тис. Т – з альтернативних напрямків, в тому числі з Саудівської Аравії», – йдеться в повідомленні.

Перший довгостроковий контракт на поставку нафти між Orlen і Saudi Aramco підписаний в 2016р. У 2018 польський концерн імпортував 3,5 млн т сировини із Саудівської Аравії (приблизно 300 тис. Т на місяць). «Тільки що підписана угода дозволить Orlen Group придбати додатково 800 тис. Т саудівської нафти, а це означає, що обсяг імпортованої саудівської нафти збільшиться приблизно до 400 тис. т на місяць », – повідомляє компанія.

Раніше зазначалося, що за новим контрактом Orlen з НК «Роснефть» щорічні поставки нафти на ПНЗ в Плоцьку в період 2019-2021 рр. складають від 5,4 до 6,6 млн т. Попередній контракт на 2016-2019 рр. передбачав щорічне постачання від 6 до 8,4 млн т.

Всього Orlen скоротив закупівлі російської нафти на 30%, замінивши обсяги поставками з альтернативних джерел – Саудівської Аравії, Норвегії, Нігерії і Анголи.

Якщо в 2007-2013 рр. на Росію припадало понад 90% імпорту нафти PKN Orlen, то в зараз її частка знизилася до 70%.

«Завдяки проведеної групою Orlen політиці диверсифікації напрямків поставок, в даний час 30% сирої нафти, що переробляється на всіх НПЗ (Польща, Литва, Чехія), надходить не з Росії», – йдеться в повідомленні.

PKN Orlen – одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє шістьма НПЗ: у Польщі (3), Чехії (2) і Литві (1), включаючи ультрасучасний НПЗ в Плоцьку (потужність 16,3 млн т). Загальна потужність переробки – 35,2 млн т. Також PKN Orlen управляє мережею з 2803 АЗС: 1787 в Польщі, 582 в Німеччині, 409 в Чехії і 25 в Литві. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.

У Orlen Lietuva входять Мажейкяйський НПЗ потужністю 10,2 млн т / рік, Бутінгський і Біржайський нафтотермінали, а також Mazeikiu naftos prekybos namai ( «Торговий дім Mazeikiu nafta»), Orlen Latvija, Orlen Eesti і ряд інших підприємств.

Повідомляє: enkorr


Новини

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”. За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам «Пробігу […]

читати далі

Творити добро разом завжди легше, ніж поодинці!

Боротьба з Covid-19 в Україні триває і ледве відпускає зі свого полону увесь світ. Третя хвиля не дала шансу перевести дух лікарям, що самовіддано працюють і рятують життя людей від коронавірусної хвороби, це зумовлено появою нового штаму захворювання. Разом з благодійний фондом «Твоя опора», ми змогли закупити для КНП «Київського міського пологового будинку №3» та КНП «Київської […]

читати далі