На головну

Саудівська Аравія оголосила РФ цінову війну і обвалила нафтові ф’ючерси – Reuters

10.03.2020 р. Новини

Новий тиждень розпочався з більш ніж 25-відсоткового обвалу нафтових котирувань – найбільшого падіння за останні 29 років. Тригером обвалення цін стало оголошення Саудівською Аравією нових офіційних продажних цін (OSP), що, фактично, стало початком нової цінової війни на нафтовому ринку, ураженому ще неоголошеної пандемією коронавируса COVID-19.

Саудівська Аравія знизила свої OSP і заявила про плани збільшення нафтовидобуток в наступному місяці після того, як Росія відмовилася від додаткового скорочення нафтовидобутку, запропонованого ОПЕК для стабілізації нафтових ринків.

Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 26%, – до $ 33,46 / бар. до 6:50 за Гринвічем (8:50 за Києвом) після того, як раніше впали до $ 31,02 / бар. – найнижчого рівня з 12 лютого 2016 р. Ф’ючерси на нафту марки Brent кинулися до найбільшого добового зниження з 17 січня 1991 року, коли ціни обрушилися на початку першої війни в Перській затоці.

Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на $ 11,48 або на 28%, – до 29,80 / бар. після того, як досягла рівня $ 27,34 / бар., також найнижчого рівня з 12 лютого 2016 р. Американський нафтовий еталон потенційно міг досягти найбільшого добового падіння за всю історію, перевищивши 33%.

«Період таких низьких цін повинен бути обмежений кількома місяцями, якщо тільки вірусний криза не вплине на світовий ринок і [падіння] довіри споживачів не викличе нову рецесію», – сказав Кіт Барнетт, старший віце-президент зі стратегічного аналізу ARM Energy, Х’юстоні.

Фактичний розпад групи під назвою ОПЕК +, що складається з країн-учасниць картелю і інших виробників, включаючи Росію, завершує більш ніж 3-річну співпрацю резидентів і нерезидентів ОПЕК в області підтримки ринку.

Саудівська Аравія планує збільшити видобуток «чорного золота» до 10 млн бар. / добу. (Б / д) в квітні після того, як  31 березня закінчиться термін дії актуального угоди щодо обмеження нафтовидобутку, повідомили Reuters в неділю два галузевих джерела.

Найбільший в світі експортер нафти прагне покарати Росію, другого за величиною виробника в світі, за те, що та відмовилася підтримати додаткові скорочення виробництва, запропоновані 5 березня на міністерському саміті ОПЕК.

Остання цінова війна, в яку були залучені Саудівська Аравія, Росія та інші великі виробники нафти, відбувалася в період між 2014 і 2016 рр. Її головною метою було витіснення з ринку американської сланцевої нафти, виробництво якої подвоїлася в минулому десятилітті.

«[На даний момент] прогноз для ринку нафти ще більш плачевний, ніж в листопаді 2014 р коли така цінова війна почалася в останній раз, оскільки [сьогодні] мова йде про значне падіння попиту на нафту через коронавируса», – сказали в Goldman Sachs.

Саудівська Аравія в минулі вихідні знизила OSP на всі сорти нафти в усіх напрямках [експорту] на $ 6-8 / бар.

Вірусна криза

Тим часом зусилля Китаю щодо стримування вірусного спалаху надали вкрай негативний вплив на другу за величиною економіку світу, що призвело до падіння поставок нафти її найбільшому імпортеру. А поширення вірусу в інші великі країни, такі як Італія і Південна Корея, і зростаюче число випадків захворювання в Сполучених Штатах, посилили побоювання, що попит на нафту в цьому році впаде.

Goldman Sachs і інші великі банки, такі як Morgan Stanley, знизили свої прогнози зростання попиту, оскільки Morgan Stanley прогнозує, що в 2020 р. в Китаї буде показане нульове зростання попиту на сировину. Goldman очікує скорочення світового попиту на 150 тис. б / д. Крім того, Goldman Sachs скоротив свій ціновий прогноз по нафті Brent на II і III квартали 2020 р до $ 30 / барр.

Джелеро: enkorr


Новини

Білорусь з 1 липня різко підвищила експортні мита на нафтопродукти

Республіка Білорусь з 1 липня підвищила експортні мита на нафту і нафтопродукти, що вивозяться за межі митної території Євразійського економічного союзу. Ставка експортного мита на сиру нафту складе $ 37,8 / т, передає Angi з посиланням на БЕЛТА. Відповідне рішення міститься в постанові №378 Ради Міністрів республіки від 29 червня 2020 року. Мито на прямогонний […]

читати далі

Ціни на нафту стабільні: ситуація з ОПЕК + неясна, але небезнадійна

Ціни на нафту виросли, оскільки трейдери чекають сигналів від зустрічі, яка може відбутися в найближчі вихідні. На ній, як очікується, найбільші виробники ОПЕК і їх союзники обговорять, чи варто продовжувати рекордні скорочення видобутку хоча б на один місяць. Вартість бареля серпневої нафти Brent 5 червня до 8:36 за Києвом склала $ 40,15 (+ 0,40%). Барель […]

читати далі

Рейтинг імпортерів ДТ: І квартал 2020 р.

У січні-березні 2020 р лідерство за обсягом імпорту дизельного палива втримала Wexler Group, поставивши на внутрішній ринок 130,2 тис. т. Про це повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Приблизно половину поставок першого кварталу 2020 р.- 62 тис. т. – Wexler Group здійснила через трубопровід «ПрикарпатЗахідтранс», з яких близько 11 тис. […]

читати далі

“Альянс Енерго Трейд” – виділилa 4 млн.грн. на допомогу лікарням Києва і Київської області.

Альянс Енерго Трейд  протягом багатьох років діяльності в своїй професійній сфері паралельно здійснює благодійну підтримку незахищеним верствам населення. Враховуючи події останніх місяців, які пов’язані зі всесвітньою пандемією коронавірусу, український бізнес взяв участь у підтримці нашої медицини. Ми також не могли залишитися осторонь. Розуміючи складну ситуацію із забезпеченням вітчизняних медичних закладів обладнанням та засобами захисту під […]

читати далі