Україна вводить мито на російське ДТ і ЗВГ

Кабінет Міністрів визначився з остаточним розміром спеціальних мит на російське дизпаливо і зріджений газ, які вступлять в силу з 1 серпня.

На імпорт ДТ з 1 серпня буде застосовуватися спеціальне мито в розмірі 3,75% від митної вартості товару. Це мито вводиться тільки для трубопровідних поставок (на трубопровід доводиться 90% всього імпорту ДТ з РФ).

На скраплений газ мито з серпня буде встановлено на рівні 1,75%.

Починаючи з 1 жовтня ставки мит будуть збільшені до 4% для ДТ і 3% – для зрідженого газу.

При цьому квоти на обсяги поставок уряд вводити відмовилося. У початковому ж проекті планувалася річна квота на ДТ в обсязі 2,5 млн т (при поточному річному імпорті 2,7 млн ​​т).

Введення мита тільки на трубопровідні поставки ДТ він пояснив «надринковою моржею трейдера-імпортера», що здійснює імпорт палива з нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс».

«Відповідні мита знімуть зверхриночну моржу трейдера-імпортера, яка виникла через логістику (дізелепровод) та інші фактори. Якщо типова моржа в крупному опті складає $ 10-12 / т, то на постачання трубопровідним транспортом така моржа становила $ 35-40 / т », – повідомляє джерело.

Після введення мит на ДТ моржа постачальників ДТ по трубопроводу «буде приведена до звичайних ринкових рівнів і це ніяк не вплине на роздрібні ціни».

Додаткові доходи бюджету від введення мит, представник президента в уряді Андрій Герус, оцінив в 2 млрд грн на рік.

_____

Нагадаємо, Кабінет Міністрів оголосив про введення мита на російське ДТ ще 15 травня, але до теперішнього моменту цю постанову не оприлюднено.

Проект постанови, що розглядався на засіданні 15 травня, передбачав введення 2% -го мита на імпорт дизпалива в річному обсязі до 2,5 млн т і 25% -й на поставки понад цей обсяг. Про мито на ЗВГ в цьому проекті не йшлося.

Рішення про введення обмежень на імпорт російських товарів, в тому числі ДТ, приймалося у відповідь на недружні дії збоку Російської Федерації, яка за місяць до цього, 18 квітня 2019 р ввела санкції щодо України.

Поставки ДТ з Росії в 2018 р забезпечили 40% українського ринку дизельного палива – 2,597 млн ​​т. У першому півріччі 2019 року постачання зросли на 23,2%, до 1,38 млн т, в порівнянні з аналогічним показником 2018 року, а частка в балансі ринку до 44%.

Імпорт зрідженого вуглеводневого газу з Росії в 2018 р склав 503 тис. т. або 29% обсягу ринку. У першому півріччі 2019 р. він виріс на 44% до 317,6 тис. т, а частка в балансі збільшилася до 37%.

Джерело: enkorr

Інші новини

Число нафтогазових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду

Число діючих нафтових і газових бурових установок у світі в березні скоротилося через Канаду. Про це повідомила американська нафтосервісна компанія Baker Hughes. У середньому минулого місяця у світі працювало 1 793 установки проти 1 813 у лютому. При цьому березневий рівень на 86 нижчий за показник за аналогічний місяць 2023 року. У США кількість установок […]

Мінфін планує запровадити авансові внески податку на прибуток для паливних компаній

Для збільшення доходів державного бюджету України на 2024 рік уряд планує запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним. Про це повідомило Міністерство фінансів України у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна». Крім того, мінфін досі планує підвищення акцизів на пальне. «Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку […]

ТОП-10 імпортерів пального автотранспортом у 2023 році

НафтоРинок склав рейтинг постачальників імпортного пального (бензину, дизпального та LPG) автотранспортом за 2023 р. До ТОП-10 увійшли оптові та роздрібні компанії, представлені національними та локальними мережами АЗС. Абсолютним лідером стала компанія «Укрпалетсистем» (мережа АЗК UPG), яка займає першу сходинку в автоімпорті бензину та дизпального, та другу в постачанні скрапленого газу газовозами, йдеться в аналізі роботи ринку […]

Дрібний гурт: європейські котирування тиснуть

Дрібногуртові ціни потроху зростають, відчуваючи тиск зовнішнього ринку. Але через низький попит і достатню кількість пропозицій ціни не повною мірою реагують на зовнішні стимули, подекуди залишаючись нижчими за собівартість нових партій імпортного ресурсу.

Заснували надзвичайно важливий проєкт – грант для студентів Національного університету “Острозька академія”

До речі, це вже другий рік як наш БФ «Допомога.АЕТ» допомагає студентам цього університету з безоплатними грантами на навчання. Цей грант має матеріально підтримати академічну спільноту у розвитку та стимулювати  на досягнення високих результатів у навчанні . Ми віримо, що майбутнє нашої країни залежить від інтелектуальних та творчих особистостей. Тож, за допомогою цього гранту, ми хочемо […]

Наближаючи перемогу: «Альянс Енерго Трейд» посилив українських оборонців

Компанія «Альянс Енерго Трейд» (АЕТ) 16 жовтня передала автомобільну цистерну для перевезення пального 228-му окремому батальйону логістики. Про це enkorr повідомили у прес-службі компанії. «Це якісна ємність Kassbohrer STS-35 обсягом 35 м3 на сучасному шасі», — зазначив Петро Білько, голова логістичного напряму компанії. З його слів, цей напівпричеп – шоста одиниця, яку компанія передала військовим з початку повномасштабного вторгнення. До […]

Ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку у місті Чернігові

Сьогодні ми ділимося радістю за неоціненну підтримку надану нашому Пологовому будинку ЧМР @polohovyi_chernihiv у місті Чернігові. Велика подяка директорці @maryna_brei та засновникам Благодійного Фонду “ДОПОМОГА.АЕТ” @dopomoga.aet за надані нам надзвичайно важливі бактерицидні опромінювачі компанії Philips! Ця допомога дозволить забезпечувати дезінфекцію наших пологових залів, реанімаційних, операційних та інших приміщень, де перебувають матусі та новонароджені малюки.  Разом ми робимо життя яскравішим та безпечнішим […]

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії

Наш автопарк під Києвом зазнав першої хвилі російської агресії ще у березні. Ми втратили понад 70 автопоїздів та тисячі тонн палива через влучені ракети. Але пальне потрібно було продовжувати постачати. Тож наша команда знайшла новий спосіб транспортування дизпалива бітумовозами! Розповідаємо у відео як усе було:

День Вишиванки 

Традиції не закам’яніли в часі. Традиції перероджуються в покоління. Вони в кожному з нас, та будуть в наших дітях. ДеньВишиванки – бережемо та плекаймо нашу унікальну культурну спадщину. Колектив «Альянс Енерго Трейд»💙💛

Хто навіз найбільше: ТОП-5 імпортерів пального 2023-го

Консалтингова група «А-95» на основі власних досліджень визначила п’ятірки найбільших імпортерів бензину і дизпального у січні-квітні 2023 року. Загалом за чотири місяці 2023 року було імпортовано 518 тис. т бензинів і 1 987 тис. т дизпального, що для обох позицій майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік. Такий стрибок зумовлено низькою базою порівняння, оскільки […]