На головну

Білорусь буде шукати заміну російській нафті – Лукашенко

04.03.2019 р. Новини
Главные новости

Якщо Мінськ не домовиться з Росією по компенсації через податкового маневру, то буде змушений переходити на нафту з інших країн, передає «Агентство нафтогазової інформації» з посиланням на заяву президента республіки Олександра Лукашенка.

«У нас з Росією добрі відносини. Так, зрозуміло, десь нас хочуть економічно притиснути, а може, дійсно стурбовані цим податковим маневром. Переживемо ми відсутність цих $ 400 млн в цьому році, – заявив президент Білорусі – Ми купимо нафту з боку. Сьогодні ринок нафти переповнений – питання в ціні ».

За словами О.Лукашенка, в листопаді Білорусь закінчить модернізацію своїх заводів, після чого глибина переробки нафти складе до 95%, «як на європейських заводах».

«Це коштує чимало, але ми її закінчимо. Ну і хто від цього виграє? Ми просто на російський ринок, де переробляється російська нафта, привеземо чужу нафту. Росії – це треба? Ні. Ну так сьогодні треба думати про це », – сказав Лукашенко.

У Росії на 2019-2024 рр. намічений податковий маневр, тобто поступове обнуління експортного мита на нафту і підвищення ставки податку на видобуток корисних копалин (ПВКК). В результаті ціни на російську нафту збільшаться, мита на експорт нафтопродуктів знизяться і у Білорусі з’являться додаткові витрати, які Мінськ оцінив в $ 11 млрд за шість років.

У січні О.Лукашенко заявляв, якщо Москва відмовиться компенсувати Мінську втрати від податкового маневру, вона може втратити Білорусь як свого союзника.

Як повідомляє джерело, в середині січня російський прем’єр Дмитро Медведєв на засіданні уряду РФ заявив, що Москва ніколи не обіцяла Мінську ніякої фінансової допомоги в зв’язку з втратами, понесеними Білоруссю через перегляд російського нафтового податку.

Інформацію надає: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі