Ціни на нафту виросли в середу після різкого падіння на попередніх торгах. Підтримку котируванням надали рішення альянсу ОПЕК + про продовження обмеження на поставки сировини до березня 2020 року і більше, ніж прогнозувалося скорочення комерційних запасів нафти в США.
Вартість бареля вересневої нафти Brent 3 липня до 9:07 по Києву склала $ 62,55 (+ 0,24%). Барель серпневої нафти WTI торгувався по $ 56,42 (+ 0,30%). В ході попередніх торгів сесії нафту марки Brent подешевшала з $ 65,40 до $ 62,38 за барель, нафта марки WTI – c $ 59,34 до $ 56,22 /
Організація країн-експортерів нафти і її союзники напередодні домовилися про продовження скорочень поставок нафти до березня 2020 року, оскільки її учасники подолали внутрішні розбіжності, намагаючись підтримати світові ціни.
«Засідання ОПЕК + показало, що члени картелю тримаються разом у важкі часи, які характеризуються погіршенням перспектив світового попиту і прагненням до більш збалансованого ринку нафти, незважаючи на очевидні наслідки для частки ринку, – зазначив Амарпріт Сингх, аналітик Barclays Commodities Research. – Це підтримує ціни на нафту … незважаючи на те, що ринок як і раніше сфокусований на слабких макро-сигналах ».
Угода ОПЕК + про продовження скорочень видобутку нафти на дев’ять місяців має привести до зменшення запасів сирої нафти в другій половині цього року, що підвищить світові ціни, відзначають аналітики Citi Research.
«Продовження скорочень до кінця 1-го кварталу направлено на те, щоб не допустити потрапляння [зайвої] нафти на ринок під час мінімального сезонного попиту і зупинки ряду великих НПЗ на техобслуговування. Крім того, [підписанти угоди ОПЕК +] намагаються виграти час для оцінки впливу IMO 2020 », – заявили експерти.
Комерційні запаси нафти в США за підсумками минулого тижня скоротилися на 5 млн бар. при прогнозному зниженні на 3 млн бар., свідчать дані Американського інституту нафти (API).
Проте, ознаки уповільнення світової економіки, негативно позначилися на зростанні попиту на нафту, стурбували інвесторів. Це занепокоєння зросло після того як світові виробничі показники пішли в негатив, а США пригрозили ввести санкції проти ЄС у відповідь на державну допомогу європейської авіаційної промисловості.
Barclays очікує, що в цьому році попит на нафту буде рости самими повільними темпами з 2011 р і складе менше 1 бар. / Добу. в річному численні.
Джерело: Investing.com, Reuters, enkorr