Ціни на нафту виросли, оскільки трейдери чекають сигналів від зустрічі, яка може відбутися в найближчі вихідні. На ній, як очікується, найбільші виробники ОПЕК і їх союзники обговорять, чи варто продовжувати рекордні скорочення видобутку хоча б на один місяць.
Вартість бареля серпневої нафти Brent 5 червня до 8:36 за Києвом склала $ 40,15 (+ 0,40%). Барель липневої нафти WTI торгувався по $ 37,38 (-0,08%). В ході ранкових торгів максимальні ціни на еталонні сорти чорного золота склали $ 40,24 і $ 37,53 відповідно.
На тижні, що минає Brent подорожчав на 14%, в той час як вартість суміші WTI виросла майже на 6%. Це вже шоста поспіль тиждень зростання нафтових котирувань. Зростання було обумовлено скороченням виробництва на тлі ознак поліпшення попиту на паливо, пов’язаних з пом’якшенням карантинного режиму у всьому світі.
Міністри держав, що входять в ОПЕК, і союзних картелю країн, зберуться в суботу, щоб обговорити продовження травневого і червневого скорочення виробництва, повідомив напередодні алжирський телеканал Ennahar з посиланням на джерело в ОПЕК. Раніше три джерела в альянсі ОПЕК + повідомили, що на цьому тижні може бути проведена міністерська відеоконференція, якщо Ірак і інші виробники погодяться поліпшити свою виконавську дисципліну в рамках пакту про скорочення нафтовидобутку.
Едвард Мойя, старший аналітик по ринку в OANDA, сказав, що ціни на нафту наближаються до шостого щотижневому росту, але зростання сповільнилося, оскільки трейдери побоюються, що Ірак буде дотримуватися принципу скорочувати поставки «на зовсім небагато».
«Ще існує шанс, що їм вдасться продовжити термін дії угоди до трьох місяців, але енерготрейдери будуть з граничним скептицизмом ставитися до того, що дотримання [умов угоди ОПЕК +] буде залишатися високим після липня», – додав Мойя.
Саудівська Аравія і Росія, два найбільших виробники нафти в світі, хочуть продовжити скорочення видобутку на 9,7 млн бар. / Добу. (Б / с) до кінця липня. Очікувалося, що це рішення буде схвалено 4 червня на саміті ОПЕК +, але він був відкладений через суперечки про неналежне дотримання зобов’язань щодо скорочення поставок такими виробниками, як Іран і Нігерія.
«Зростає побоювання, що не тільки не буде досягнута угода щодо пролонгації максимального рівня скорочень, але [деякі] виробники відмовляться від додаткового зниження виробництва. Це в кінцевому підсумку призведе до зростання поставок сировини вже в найближчі тижні », – йдеться в аналітичній записці ANZ Research.
Якщо ОПЕК + не погодиться продовжити поточні обмеження, то в липні скорочення нафтовидобутку замість 9,7 млн б / д складе 7,7 млн б / д, тобто поставки сировини зростуть на 2 млн б / д. До них слід додати ще 1,18 млн б / д додаткових барелів, які повернуться на ринок після відмови Саудівської Аравії, Кувейту і ОАЕ від добровільного скорочення нафтовидобутку понад передбачених угодою ОПЕК + квот (1 млн б / д, 100 тис. Б / д і 80 тис. б / с відповідно).
Джерело: enkorr