Міністерство фінансів проти скасування зобов’язання для аграрних і промислових підприємств отримувати ліцензії на зберігання палива в резервуарах ємністю до 70 тонн. Позиція Мінфіну викладена у відповіді за запит депутата Ради Олександра Гереги за підписом в.о. міністра Юрія Гелетей від 27 лютого.
«Звільнення від ліцензування діяльності по зберіганню палива для окремих суб’єктів або видів економічної діяльності призведе до неможливості здійснення цілісного контролю над оборотом палива і створить умови для використання недобросовісними суб’єктами господарювання неврахованого палива, з якого не сплачено податки», – йдеться у відповіді в.о. міністра, оприлюдненій на сайті Верховної Ради.
Виконуючий обов’язки глави Мінфіну додав, що згідно з останніми змінами до Податкового кодексу (прийняті Радою 18.12.2019), був спрощений порядок отримання ліцензій на зберігання палива, використовуваного промисловими або аграрними підприємствами виключно для власних потреб. Так, для отримання ліцензії вони можуть подати лише заяву, без пакета підтверджуючих документів.
У заяві підприємство має вказати мету використання палива, ємність резервуарів і фактичне їх розташування.
Також в Мінфіні нагадали, що до 31 березня 2020 р діє відстрочка по штрафам за зберігання палива без ліцензії.
Станом на 2 березня 2020 р за даними Державної податкової служби, видано 4 268 ліцензій на зберігання палива для 2 934 суб’єктів. Тільки в січні-березні 2020 р. Податкова служба видала 1 374 ліцензії на зберігання та їх одержувачами виступили переважно фермерські господарства.
Як повідомляв enkorr, в січні співвласник однієї з аграрних компаній, депутат Олександр Герега звернулася до уряду з проханням опрацювати варіант скасування ліцензій для підприємств, що зберігають паливо для власних потреб в резервуарах ємністю до 70 тонн.
Нагадаємо, з 1 липня 2019 р. введено обов’язкове ліцензування діяльності операцій з паливом, а також посилення контролю над його обігом з введенням нової СЕАРТ.
Аграрні і транспортні підприємства з самого початку намагалися домогтися відстрочки або скасування цієї реформи, посилаючись на неможливість своєчасного отримання ліцензій на зберігання. Спочатку відстрочка була надана до 31 грудня 2019 р потім до 31 березня 2020р.
Джерело: enkorr