Ціни на нафту еталонних марок збільшили приріст в ході торгів в п’ятницю. Інвестори, як видно, впевнені, що зусилля з обмеження видобутку нафти компенсують тиск на попит через який продовжує поширення COVID-19 і повільнішою, ніж очікувалося, вакцинації, пише MarketWatch.
Вартість березневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:08 КВ становить $ 56,07 за барель, що на $ 0,54 (0,97%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. Термін дії березневих контрактів закінчується після закриття ринку в п’ятницю.
Більш активно торгуються квітневі контракти на Brent подорожчали на $ 0,59 (1,07%) – до $ 55,69 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на березень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становить $ 52,78 за барель, що на $ 0,45 (0,86%) вище рівня на закриття ринку в четвер.
«Обмеження з боку попиту через локдаун компенсуються достатнім скороченням пропозиції», – зазначає аналітик Commerzbank Карстен Фрітш.
За його словами, це дозволяє уникнути значного падіння або зростання цін. «Очікування впевненого відновлення попиту протягом року повинні вже бути враховані в ціні», – додав аналітик.
Як повідомлялося раніше, Саудівська Аравія планує в лютому-березні додатково скоротити видобуток на 1 млн барелів на добу. Однак інвестори можуть бути занадто оптимістичні з приводу здатності Саудівської Аравії та інших великих виробників стримувати пропозицію, якщо пандемія продовжить негативно впливати на попит довше, ніж очікує ринок, або якщо зростання цін призведе до збільшення видобутку сланцевої нафти в США, вважає економіст UniCredit Едоардо Кампанелла.
«У такому випадку Ер-Ріяд навряд чи буде знову діяти односторонньо і грати роль стабілізуючого виробника», – сказав експерт.
Тим часом зберігається слабкість попиту через пандемію продовжує обмежувати зростання нафтових цін, пише S & P Global Platts. Прогнози попиту залишаються похмурими на тлі нових спалахів коронавірусу в США і слабкому прогресі стримування його поширення навіть в тих регіонах, де почалася вакцинація.
«Південноафриканський різновид вірусу дістався до США, в зв’язку з чим дедалі більше побоюються його швидкого поширення, що може змусити владу знову ввести обмеження», – відзначають аналітики ANZ.
Короткостроковий прогноз попиту залишається песимістичним через виявлення перших випадків зараження новим різновидом коронавірусу в США і відсутності прогресу в стримуванні захворювання в Ізраїлі, де вакцинація йде гладко й ефективно, вважає аналітик OANDA Едвард Мойя.
«Ізраїль став яскравим прикладом того, як потрібно проводити вакцинацію від COVID, однак перші успіхи не привели до різкого падіння нових випадків», – зазначив аналітик.
Джерело: encorr