На головну

Новий власник «ПрикарпатЗахідтранс» має намір організувати прокачування білоруського ДП

04.04.2019 р. Новини

Унітарне підприємство «нафтобітумних завод» (Білорусь), яке в березні отримало дозвіл Антимонопольного комітету України на купівлю нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», планує організувати трубопровідні поставки дизельного палива з Мозирського нафтопереробного заводу. Про це в інтерв’ю білоруському виданню TUT.BY повідомив власник компанії Микола Воробей.

«Ми маємо намір надавати послуги з транспортування нафтопродуктів з експортного ресурсу білоруських НПЗ, і в першу чергу Мозирського НПЗ, який має безпосередній вихід в трубопровідну систему з можливістю подальшого транспортування в системі« ПрикарпатЗахідтранс », а це поставки в Україну і можливість транзиту в інші країни Європи », – повідомив М.Воробйов.

Він упевнений, що логістичні переваги трубопровідного транспорту підвищать конкурентоспроможність і збільшать частку присутності білоруського палива на українському ринку.

За словами Миколи Горобця, після завершення проекту по гідрокрекінгу важких залишків на Мозирському НПЗ очікується зростання виходу світлих нафтопродуктів. «Ось ці« світлі »і найкраще транспортувати трубопровідним транспортом», – зазначив власник компанії.

Як повідомляв джерело, дозвіл АМКУ на придбання 50% в ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» «нафтобітумних завод» отримав 18 березня. Сума угоди сторонами не розкривається. Станом на ранок 3 квітня, власником компанії в українському реєстрі як і раніше вказана швейцарська компанія International Trading Partners AG і її бенефіціар Анатолій Шеффер.

Всі поставки білоруського ДТ в Україні здійснюються залізничним транспортом. Після відновлення роботи «ПрикарпатЗахідтранс» обсяг поставок білоруського ДТ в Україні скоротився на 20% з 2,7 млн ​​т в 2016 р до 2,15 млн т в 2018 р, а частка ринку знизилася з 46% до 33%

«Нафтобітумних завод» належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові «Інтерсервіс» бізнесмена Миколи Горобця. З 2016 року «Інтерсервіс» поставляв в Україну з Білорусі ДТ російського виробництва в обсязі близько 60 тис. Т. Джерела в Білорусі повідомляють, що в останні роки компанія активно перевалювала російські нафтопродукти, поки в минулому році схема не була закрита Росією. Безпосередньо сам «нафтобітумних завод» є одним з постачальників бітумів на український ринок. У 2018 році він відправив в Україну близько 7 тис. Т цього продукту.

«ПрикарпатЗахідтранс» експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» протяжністю близько 1,1 тис. Км, призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту в Європу, зокрема, в Угорщину. Проектна потужність магістралі – 3,5 млн тонн на рік.

Прокачування нафтопродуктів з української нафтопродуктопроводу не провадилась протягом двох років до моменту продажу в зв’язку з судовими розглядами в Україні щодо належності ділянки і продукту в трубі.

У червні 2016 р нафтопродуктопроводу були відновлені прокачування ДТ в Новоград-Волинський, з вересня – в Смига та травнем 2017 року – в Дубриничі.

За підсумками 2016 року в Україну надійшло 910 тис. Т трубопровідного ДТ 2017 г. – 1,8 млн т, в 2018 р – 2,4 млн т або 37% всього балансу ринку.

Інформує: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі