На головну

Україна вводить мито на російське ДТ і ЗВГ

22.07.2019 р. Новини

Кабінет Міністрів визначився з остаточним розміром спеціальних мит на російське дизпаливо і зріджений газ, які вступлять в силу з 1 серпня.

На імпорт ДТ з 1 серпня буде застосовуватися спеціальне мито в розмірі 3,75% від митної вартості товару. Це мито вводиться тільки для трубопровідних поставок (на трубопровід доводиться 90% всього імпорту ДТ з РФ).

На скраплений газ мито з серпня буде встановлено на рівні 1,75%.

Починаючи з 1 жовтня ставки мит будуть збільшені до 4% для ДТ і 3% – для зрідженого газу.

При цьому квоти на обсяги поставок уряд вводити відмовилося. У початковому ж проекті планувалася річна квота на ДТ в обсязі 2,5 млн т (при поточному річному імпорті 2,7 млн ​​т).

Введення мита тільки на трубопровідні поставки ДТ він пояснив «надринковою моржею трейдера-імпортера», що здійснює імпорт палива з нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс».

«Відповідні мита знімуть зверхриночну моржу трейдера-імпортера, яка виникла через логістику (дізелепровод) та інші фактори. Якщо типова моржа в крупному опті складає $ 10-12 / т, то на постачання трубопровідним транспортом така моржа становила $ 35-40 / т », – повідомляє джерело.

Після введення мит на ДТ моржа постачальників ДТ по трубопроводу «буде приведена до звичайних ринкових рівнів і це ніяк не вплине на роздрібні ціни».

Додаткові доходи бюджету від введення мит, представник президента в уряді Андрій Герус, оцінив в 2 млрд грн на рік.

_____

Нагадаємо, Кабінет Міністрів оголосив про введення мита на російське ДТ ще 15 травня, але до теперішнього моменту цю постанову не оприлюднено.

Проект постанови, що розглядався на засіданні 15 травня, передбачав введення 2% -го мита на імпорт дизпалива в річному обсязі до 2,5 млн т і 25% -й на поставки понад цей обсяг. Про мито на ЗВГ в цьому проекті не йшлося.

Рішення про введення обмежень на імпорт російських товарів, в тому числі ДТ, приймалося у відповідь на недружні дії збоку Російської Федерації, яка за місяць до цього, 18 квітня 2019 р ввела санкції щодо України.

Поставки ДТ з Росії в 2018 р забезпечили 40% українського ринку дизельного палива – 2,597 млн ​​т. У першому півріччі 2019 року постачання зросли на 23,2%, до 1,38 млн т, в порівнянні з аналогічним показником 2018 року, а частка в балансі ринку до 44%.

Імпорт зрідженого вуглеводневого газу з Росії в 2018 р склав 503 тис. т. або 29% обсягу ринку. У першому півріччі 2019 р. він виріс на 44% до 317,6 тис. т, а частка в балансі збільшилася до 37%.

 

Джерело: enkorr


Новини

Новорічні привітання!

На передодні зимових свят люди частіше думають про дива, більше мріють та загадують бажання, готують одне одному подарунки! Наша компанія “Альянс Енерго Трейд” також долучилася до приготування новорічних подарунків уже знайомим діткам, вихованцям дитячого будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Чебурашка» Рокитнянської ради. Ми завітали до них на зимові свята – зустріч була […]

читати далі

Впевнене зростання: ринок бітуму досяг 190 тис. т

Баланс українського ринку бітумів у серпні 2021 р. склав 190 тис. т. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період попереднього року (153,4 тис. т). Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження. Зростанню ринку передовсім посприяло збільшення імпортних постачань, обсяг яких склав 149,1 тис. т дорожнього бітуму, що майже в […]

читати далі

В «Альянс Енерго Трейд» оперативно почали поставку ДП «Укрзалізниці»

15 червня 2021 року відбувся аукціон з відбору постачальника на 10 тис. т  дизпалива згідно оголошення філії «Центр забезпечення виробництва АТ« Укрзалізниця ». Переможцем було визначено ТОВ «Альянс Енерго Трейд». Згідно з чинним законодавством і сформованої практики, підписання договору відбувається на 20 день після оприлюднення намірів про укладення договору з переможцем аукціону, таким чином компанія […]

читати далі

Благодійний “Пробіг під каштанами”

30 травня, у день святкування Дня Києва, відбувся 28-й «Пробіг під каштанами» – наймасовіший благодійно-спортивний захід країни. За попередніми даними,  на старт вийшли понад 10 000 благодійників, серед яких команда “Альянс Енерго Трейд”.   За багаторічною традицією, усі зібрані в рамках Пробігу кошти будуть спрямовані для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Завдяки учасникам […]

читати далі